دستگاه قالیشویی

دستگاه قطعه شویی

دستگاه آبگیر فرش

پاک کردن لکه شربت از روی فرش

اخبار

پاک کردن لکه شربت از روی فرش

پاک کردن لکه شربت از روی فرش

پاک کردن لکه شربت از روی فرش

امروز در این مقاله مختصر و مفید قصد داریم تا بهترین راه پاک کردن لکه شربت از روی فرش را برای شما عزیزان بیان کنیم . فرش و قالی یکی از زینت های هر منزلی است و  مراقبت کردن از آن هم بسیار مهم است ، به همین خاطر حدالامکان باید از فرش هایی که در منزل داریم نهایت مراقبت را داشته باشیم .

سفارش انواع دستگاه های قالیشویی : ۰۹۰۱۱۴۵۹۰۳۵

معمولا در منازلی که کودکان خردسال وجود دارند امکان کثیف شدن و یا لکه گیری فرش ها از هر خانه دیگری یشتر است به همین دلیل باید تدابیر مناسب جهت جلوگیری از این اتفاقات اتخاذ شود .

یکی از مشکلات که پس از وقوع آن می توان سریع اقدامات لازم را جهت از بین بردن آن انجام داد لکه گرفتن فرش در اثر ریختن مایعات روی آن است . معمولا مایعاتی که در داخل منزل روی فرش ریخته می شوند می توانند چای ، قهوه ، شربت و … باشند که هرکدام هم روی رنگ و هم روی بافت فرش تاثیر گذار هستند . توجه داشته باشید که حتما از مواد پاک کننده مناسب با لکه ایجاد شده استفاده کنید و از استفاده هر گونه ماده شیمیایی که باعث تغییرات در بافت و رنگ فرش شود خودداری کنید .

تمیز کردن لکه های شربت از روی فرش

شربت می تواند رنگی باشد و به دلیل اینکه مایعی شیرین هستند معمولا بافت های فرش را به هم می چسبانند و زمانی که شربت روی فرش میریزد منتظر باشید تا خشک شود و سریعا نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید . یکی از بهترین مواد برای پاک کردن سریع لکه شربت از روی فرش آب گازدار است .

مقداری آب گازدار را روی لکه ریخته و پس از چند ثانیه یک حوله تمیز را روی لکه فشار دهید تا جذب شود توجه داشته باشید که هرگز حوله را روی لکه تکان ندهید تا لکه بزرگتر نشود . سپس مقداری مایع تمیز کننده فرش را با آب نیمه جوش در ظرف اسپری ریخته و روی لکه اسپری کنید و سپس با حوله یا دستمال تمیز و حدالامکان سفید ، لکه را تمیز کنید .

در نهایت یک حوله تمیز دیگر روی لکه قرار دهید و به مدت چند دقیقه روی لکه اتو بزنید تا مابع به شکل کامل جذب حوله شود . پس از کمی خشک شدن دوباره می توانید این مراحل را تکرار کنید تا زمانی که لکه کاملا از بین برود .

درنهایت اجازه دهید تا فرش کاملا خشک شود و سپس با کمک جارو برقی ذرات ریزی که در بافت قالب فرش ممکن است مانده باشد را جارو کنید . در نهایت به وسیله یک برس نرم ، فرش را در جهت ابریشم ها برس بزنید تا حالت اولیه فرش بر روی آن بازگردد .

توجه : 

توجه داشته باشید هنگام پاک کردن لکه شربت از روی فرش دمای اتو زیاد نباشد و مرتب آن را حرکت دهید تا در اثر حرارت زیاد به قالی آسیب نرسد . هرچه زودتر نسبت به پاک کردن لکه اقدام کنید همان اندازه سریع تر پاک خواهد شد .

هنگام پاک کردن لکه از روی قالی سعی کنید تا به آرامی این کار را انجام دهید تا فرش با فشار وارده بیشتر آسیب نبیند .


farabin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی